Milliseid PÖFFi moefilme saab veel vaatama minna?

Fotol moelooja Hubert de Givenchy

FOTO: PÖFF

PÖFF põhiprogrammi ühe osana toimuv moefilmide eriprogramm Moekino näitab Sõpruse kinos veel kaks päeva moeteemalisi dokumentaalseid linateoseid.

Täna kell 17:30 linastub film “Hubert de Givenchy, elu haute couture’is” (Hubert de Givenchy, un destin Haute Couture), mis räägib möödunud sajandi ühe oluliseima moekunstniku elust. Givenchy tõi moepilti uudsed siluetid ja vabaduse, mida naised ihalenud olid. Ta segas kokku elegantsi ja erootika ning pööras tähelepanu kõige pisematelegi detailidele. Osta pilet siit!

FOTO: PÖFF

Täna kell 19:00 linastub dokumentaal “Jälgitav” (Traceable), mis toob välja rõivatööstuse pahupooled ning näitab, et asjad ei ole praegu hästi. Film pakub üheks lahenduseks rõivatööstuse probleemidele idee, et kunagi võiks olla võimalus iga toote puhul näha täpset infot, kus ja kes on selle loonud, kui palju selle eest igas etapis raha maksti ja milline on selle mõju keskkonnale. Kui kogu tootmistsükli info oleks tarbijatele kättesaadav, paneks see ehk ka tootjaid rohkem iga sammu üle järele mõtlema. Osta pilet siit!

FOTO: PÖFF

Homme, 26. novembril kell 17:30 linastub film “Värskelt riides” (Fresh Dressed), mis räägib hiphopist ja selle muusikastiiliga seotud moest. Kasutatud on värvikaid arhiivimaterjale ning tehtud põhjalikke intervjuusid muusikute ja disaineritega, kes olid selle (elu)stiili sünni juures. 70ndatel USAs alguse saanud hiphopi juurde kuulus lisaks mc-dele, breiktantsule, beatbox’ile ja grafitikunstile ka eriline riietumisstiil: mitu numbrit suuremad püksid, spetsiaalsed tennised, joonistustega kaunistatud teksatagid, kindlad brändid jpm. Oluline oli välja näha värske ja uudne. Osta pilet siit!

FOTO: PÖFF

Homme, 26. novembril kell 19:30 on kavas film “Tõeline hind” (The True Cost), mis toob välja globaalse rõivatööstuse probleemid. Puuvillapõllud on kemikaalidega ära mürgitatud, selle tulemusel on hävitatud nii keskkond kui ka põllumeeste tervis. Aasia odavatesse riikidesse kolinud õmblustööstuses ei maksta töötajatele elamisväärset tasu, tööd tehakse ebainimlikes tingimustes ja iga püüe asja parandada surutakse maha riiklikul tasandil, sest kardetakse ilma jääda tööstusharu tulust. Tootmise tagajärjel tekivad jäätmed, mis omakorda keskkonda koormavad. Ja kõike seda "toidab" tarbijate kestev soov ikka ja jälle osta: mida odavamalt ja rohkem, seda parem. Oleme sattunud lõputuna näivasse allakäiguspiraali, millest ei paista väljapääsu. Või siiski? Osta pilet siit!

FOTO: PÖFF

Tagasi üles