Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Avasta 16. novembri filmivaliku huvitavaid leide

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Kaader filmist "Tamara ja lepatriinu" | FOTO: PÖFF

SUVI ON LÄINUD

Ühe suvega lõpeb ka üks ajastu. Plaanimajandus muutub konkurentsiühiskonnaks ja ühes sellega kujunevad ümber ka inimeste vaated. 11-aastane Xiao, kelle filmimonteerijast isa Chen peab värsketes oludes samuti uue töö leidma, näeb kõiki neid protsesse läbi oma silmade ning puutub kokku erinevate karakterite ja kummaliste sündmustega. See on sügavamõtteline ja kergelt kurb lugu ühest Hiina provintsilinnast 1990ndate aastate algusest.

PILETID SIIT

76 MINUTIT JA 15 SEKUNDIT

1979. aasta Iraani revolutsioon seda meest riigist lahkuma ei pannud. Tuntud režissööri Abbas Kiarostami edasine looming ongi olnud suures osas mõjutatud sellest samast otsusest jääda riiki elama ka pärast revolutsiooni. Tema tööd kirjeldavad paljuski Iraanis valitsevat filmikunsti olemust, kus kunst allub tsensuurile ja paljusid asju kinolinal näidata ei tohigi. Tegu on väga spetsiaalse seansiga, kus on samuti kohal filmi režissöör. “76 Minutit ja 15 sekundit Abbas Kiarostamiga” ees näidatakse ka Kiarostami lõpetamata lühifilmide hulka kuuluvat “Vii mind koju”, mida täies mahus näeb publik 2017. aasta Cannes’i filmifestivalil.

PILETID SIIT

TAMARA JA LEPATRIINU

“Tamara ja lepatriinu” on pigem kannatlikumale kinokülastajale mõeldud film, mille peategelane Tamara on vaimse puudega keskealine Mehhiko naine, kes kogub sisalikke ja korjab lepatriinu mänguasju. Ühel hommikul lahkub kodunt tema vend Paco ning siis toob Tamara koju hoopis ühe võõra väikese tüdruku. Intensiivsema vaataja jaoks on tegu ehk tsipa aeglase filmiga, mis tegelikult kätkeb endas tõsist teemat kannatusest ja pingest, mille tipuks Mehhiko räpane bürokraatiasüsteem.

PILETID SIIT

PIDAGE VASTU LAPSED

Watan, Chen Hao ja Lin Shan on kolm rõõmsat hõimurahavst pärit poissi, kes elavad väikeses mägikülas. Nende elu on ilus, kuigi veidi mõrudalt mõjuvad kerged probleemid perega. Probleemid probleemideks, kuid alati on poistel kool, kuhu minna. See on koht, kus õpetab alati tore Miss Lawa. Fantastilise lauluhäälega Lawa on ratastoolis ning oma annet laiemale publikule välja näidata ei taha, kuid kui Watan avastab kunagise demo, algab üks tõeliselt vahva seiklus. Positiivne film, mis sobib kogu perele ning mille autor Laha Mebow kuulub ka ise hõimurahva sekka.

PILETID SIIT

SUURPÄEV

Prantsuse koomiku ja filmimehe Jaques Tati esimene täispikk komöödia, mis pälvis ka Veneetsia filmifestivalil parima stsenaariumi auhinna, toob vaatajani lustaka loo ühest postiljonist, kes võtab oma töö lihtsustamiseks kasutusele eripäraseid meetodeid. Postiljoni mängibki filmi lavastaja Tat ise, kelle situatsioonikoomika legendaarseimaks karakteriks on saanud heasoovlik hr. Hulot.

PILETID SIIT

VÄGIVALLA ANATOOMIA

Miks muutuvad inimesed koletiseks? Miks on nad valmis tegema midagi nii jubedat, mille kirjeldamiseks tegelikult jääb puudu ka sõnadest? Just sellised küsimused esitabki “Vägivalla anatoomia”, mille fookuses on šokeeriv vägistamisjuhtum Indiast, kus aastal 2012 kuritarvitasid kuus meest brutaalselt ühte naist. Faktidega segatud improviseeritud film harutab lahti ka selle jubeda sündmuse hilisema juurdluse ning ühtlasi toob vaatajani naisohvri pere, sõbrad ning tema lootused enne seda koletut sündmust. “Vägivalla anatoomia” seansile järgneb ka Inimõiguste instituudi poolt läbi viidav vestlusring, mida juhatavad Liisa Pakosta ning Aet Kukk.

PILETID SIIT

Tagasi üles