17. novembri kõige hõrgumad filmipalad leaid siit

Kaader filmist "Tuos"

FOTO: PÖFF

SEALPOOL VAIKUST

Sõja koledast mõjust rääkiv “Sealpool vaikust” toob vaatajani loo ühest Iisraeli perekonnast, mille perepea Menash kaotas Kuue päevases sõjas kõik oma lähedasemad sõbrad. Morni ja lööduna sõidab ta ringi oma punase veoautoga ning kogub pudeleid. Menashi teistsugune ja häiritud loomus mõjutab negatiivselt ka tema perekonda ning linna peal käivad jutud, et mees on üldsegi täielik hull. Asjad kisuvad veel rohkem kiiva, kui Menash taas rindele kutsutakse, seekord Yon Kippuri sõtta. “Sealpool vaikust” on lugu Iisraeli võidust, kuid tegelikult ühe indiviidi kaotusest ning selle mõjust tema perele.

PILETID SIIT

 

 

TUOS

Elena on naine, kes hoiab elus binokuti hõimu traditsioone ja legende. Sellise vastutusrikka ülesande on andnud talle tema kaaslased. Muidu õrna ja hapra naise lapselaps, 15-aastane Letty aga ei mõista Elena missiooni hoida elus ühe hõimu ajalugu ja kultuuri. Pigem vanamoodne Elena ei nõustu noortega, kuid oma lapselapse soove austades on ta valmis minema lõpuni ning võitlema tema vabaduse eest. “Tuos” kätkeb endas generatsioonide kokkupõrget ning samas ka põlvest põlve edasi antavaid jutte, milles kõigis kumab läbi kerge müstika. Suurepärased live action kaadrid vahetuvad animatsioonipiltidega, mis kujutavad müüte, legende ja ka kummitusi.

PILETID SIIT

 

 

PARIS LA BLANCHE

Rekia pole oma mehest, kes lahkus 70ndatel Prantsusmaale tööle, kuulnud juba pikka aega mitte midagi. Ta otsustab võtta ette rännaku Pariisi, et lõpuks leida oma kallim uuesti üles. See õnnestubki tal, kuid kohtudes mehega, kunagise Alžeeria vabadussõja kangelasega, tajub Rekia, et miskit on muutunud. Mehest on saanud võõras. Suurepärase rolli teinud Tassadit Mandi justkui ise juhib kogu filmi ning ka tema pikemad vaikushetked kannavad endas tegelikult suurt sõnumit. Selle lihtsa ja kauni filmi seansil on kohal ka režissöör Lidia Terki ning produtsent Jan Vasak.

PILETID SIIT

 

 

METSIK PLANEET

Ülimalt sürr ja psühhedeelse dzässmuusikaga 1973. aasta film, mida lihtsalt peab ise nägema. Animated Dreamsi täispikkade joonisfilmide raames linastuv “Metsik planeet” toob vaatajani Ygami planeedi inimesed (Omid), kes on orjastatud suurte siniste Draagside poolt. Siiski õnnestub ühel Omidest põgeneda ning ta satub ta radikaalsete Omide sekka, kes hauvad koledat plaani kogu see suurte siniste Draagside seltskond maha võtta. “Metsik planeet” ongi just nii metsik nagu pealkiri viitab ning kannab endas sügavat sõnumit vägivallast ja rahvaste rõhumise loost. Tõeline Prantsuse animafilmide klassika.

PILETID SIIT

 

 

SUVI ON LÄINUD

Ühe suvega lõpeb ka üks ajastu. Plaanimajandus muutub konkurentsiühiskonnaks ja ühes sellega kujunevad ümber ka inimeste vaated. 11-aastane Xiao, kelle filmimonteerijast isa Chen peab värsketes oludes samuti uue töö leidma, näeb kõiki neid protsesse läbi oma silmade ning puutub kokku erinevate karakterite ja kummaliste sündmustega. See on sügavamõtteline ja kergelt kurb lugu ühest Hiina provintsilinnast 1990ndate aastate algusest.

PILETID SIIT

 

 

KAHTLUS

Vastuolulist teemat arutav “Kahtlus” räägib Şehnazist, kes on väikelinna psühhiaater. Tal on igasuguseid patsiente, kuid Elmasi sarnane pole nendest mitte ükski. Elmas on tüdruk, kes on sunnitud vanemate vale tõttu kokku elama mehega, kes võiks talle oma vanuse poolest olla pigem isa eest. Mees ja tema ema kohtlevad Elmasi kui teenijat kes peabki teenindama seda peret ning tooma ilmale lapsi. Pärast äkilist tragöödiat satub Elmas haiglasse ning seal saab temast Şehnazi patsient. “Kahtlus” on lugu kahe erineva naise vahelisest suhtest, mis ühtlasi toob vaatajani ka Elmasi koleda lapsepõlve. Filmi räägib naiste tahtest olla vaba ja väljas karmidest ühiskonna poolt ettekirjutatud raamidest, kus naisele on kindlalt määratud mingi roll, mida ta peab järgima.

PILETID SIIT

 

 
Tagasi üles