Vaata, millised filmid on PÖFFi programmist välja valinud Inimõiguste instituudi eksperdid ja tule kuula arutelusid kuumadel ühiskonda erutavatel teemadel

Kaader filmist "Tere tulemast Norrasse"

FOTO: PÖFF

PÖFFi eriprogrammi „Hot Topics – Kuumad teemad“ eesmärk on suunata avalikkuse tähelepanu eri riike ja ühiskondi käsitlevatele filmidele, kus kajastatakse aktuaalseid humanitaar- ja sotsiaalseid teemasid.  Programmi raames linastuvate filmide fookus on suunatud aktuaalsetele probleemidele, kus lihtsad inimesed on sattunud silmitsi millegi endast palju suurema ja võimsamaga, olgu selleks siis sõda ja pagulus või jäigad soorollid ja usureeglid.  Programm on sündinud koostöös Eesti Vabariigi välisministeeriumi Arengukoostöö fondiga. 

LAYLA M

“Layla M” on täpselt selline mängufilm, nagu tänapäeva maailm meie ümber. See viib meid Amsterdami, kus sarnaselt tuhandetele teistele teismelistele ja noortele, tundub filmi peaosalisele, noorele mosleminaisele Laylale turvaliseks peetud Euroopa süda kohana, kus talle pole enam kohta. Otsus hüljata oma perekond ja suunduda Lähis-Itta leidmaks sealt endale koht ja usk, viivad paratamatu katastroofini.

PILETID SIIT

 

 

SUGUVÕSA

Möödunud PÖFFil parima režissööri auhinnaga pärjatud Vitali Manski uus dokumentaalfilm püüab aru saada, mis on toimunud rahvaga – inimestega, kes kunagi olid ühe suure riigi kodanikud – ja esitab lõpuks küsimuse, kas Ukraina ida ja lääs saavad üldse enam kunagi kokku. „Suguvõsa“ paneb mõtlema laiemalt Vene-Ukraina suhetele ning varem lihtsad küsimused polegi enam nii üheselt mõistetavad, kui meedia ja poliitikud kinnitavad. Filmi 20. novembri seansil viibib ka Inimõiguste instituudi ekspert Bogdan Lutjuk.

PILETID SIIT

 

 

TERE TULEMAST NORRASSE

Heatuju komöödia ja musta huumori võtmes lahendatud filmi teema on eesti publikule vägagi tuttav – pagulaskeskuse loomine kasulõikamise eesmärgil. Just sellega filmi peategelane, natukene ohmuvõitu kuid heasüdamlik Primus igapäevaselt tegelebki, kui kutsub suusakeskuseks ehitatud majja sisserändajaid. “Tere tulemast Norrasse” on suurepärane näide Norra filmikunsti oskusest teha nalja enda ja ühiskonna üle, mis suhtub sisserändajatesse kui numbritesse, mitte inimestesse.

PILETID SIIT

 

 

SÕJA TEATER 

Taani režissöör Andreas Dalsgaard võtab oma valusa dokumentaalfilmiga „Sõja teater“ vaatluse alla Damaskuses töötava raadio DJ Zytooni ja tema sõprade elu, alates lootusrikkast ülestõusust Araabia Kevadel. Need on tavalised noored, kes soovivad vabaneda Assadist ja tema režiimist ning rõhumisele lõpu teha. Materjali selleks filmiks võttis üles Zytoon ise, ja seda olukorras, kus kaameraga ringikäimise eest võidi maha lasta.  Filmi 26. novembri seansil viibib ka Inimõiguste instituudi ekspert Henrik Praks.

PILETID SIIT

 

 

VÄGIVALLA ANATOOMIA

Tunnustatud India juurtega Kanada naislavastaja Deepa Mehta Toronto filmifestivalil esilinastunud "Vägivalla anatoomias" on väljamõeldu segatud faktidega improviseeritud sündmuste jadas, mis viis ja järgnes kurikuulsale juhtumile New Delhis 16. detsembril 2012. a, kui kuus meest vägistasid liikuvas bussis noore naise. Kaksteist näitlejat tegid koos filmitegija Deepa Mehtaga head koostööd, püüdes saada ettekujutust, mis viis need mehed sedavõrd vägivaldse rünnakuni. Ühtlasi peegeldab film ka noore naisohvri elu, tema perekonda, sõpru ning lootusi ja unistusi enne saatuslikuks saanud rünnakut.

PILETID SIIT

 

 

ŠUŠA

Südamlik portreelugu „Šuša“ uurib usalduslikus õhkkonnas Valgevene esimese riigipea Stanislav Stanislavovitš Šuškevitši argitoimetamisi. Kuidas elab ja millest mõtleb mees, kes algatas veerandsaja aasta eest Valgevene, Venemaa ja Ukraina vahel sõlmitud Belovežje lepped, millega saadeti laiali Nõukogude Liit? PÖFFil toimub filmi maailmaesilinastus. Seansil on filmi autorid ja filmi peakangelane Stanislav Šuškevitš. Filmi 25. novembri seansil viibib ka Inimõiguste instituudi ekspert Karmo Tüür.

FOTO: PÖFF

PILETID SIIT

 

PÖFFi peavõistlusprogrammi raames esilinastuv mängufilm toob meieni loo inimese vastupidavusest ja elujanust, ohverdustest ja armastusest oma perekonna vastu, käsitledes üht sünget ajalooperioodi Läti ja teiste Balti riikide ajaloos. Kummitav ja monotoonne heliriba, meeldejäävalt omapärane režii ja äärmiselt nauditav operaatoritöö teevad sellest filmist lummava kogemuse, mis näitab meile koleda ja ebaõiglase kõrval ka selle maailma igavikulist ilu. Seansil viibivad ka filmi autorid.

PILETID SIIT

 

 
Tagasi üles