Trilleri-maailm, kus reaalsused omavahel ristuvad

FOTO: Just Film

“Lena armastus” on film, mis näitab, kui ohtlik on tegelikult cyber-mobbing (netiterror). Eriti siis, kui siduda see järjekordse täiesti ebavajaliku, ent puhtinimliku emotsiooni – kadedusega.

Intriigid, solvumine ja kättemaks on asjad, mida noored suureks kasvades vähemal või rohkemal määra kogevad. Kahjuks lähevad noored mõnikord liiga hoogu ning pannakse käima sündmuste ahelad, mille tagajärgi ei osata ka kõige hullemates õudusunenägudes ette kujutada.

Lena läheb enda parima sõbranna Nicolega tülli ning algab hoopide jagamine teineteise pihta, mis tõmbab kaasa nii nende koolikaaslased, silmarõõmud kui ka vanemad. Tundes, et ta on tõrjutud, otsib Lena kedagi, kellele enda muresid kurta internetist, leides usaldusisiku ühes poisis.

Loomulikult põhjustab see hiljem suuri probleeme, sest suhtlusportaalides ei saa kunagi kindel olla, kes teisel pool ekraani istub. Filmis käsitletakse kiusamise lumepalli-efekti sarnaselt Ilmar Raagi “Klassiga”, kus noored kaotavad inimlikkuse, sest ei anna endale aru, millist kahju nad kiusamisega teistele teevad ning kuidas see neile tagasi võib tulla.

“Lena armastus” sisaldab ka teravat kriitikat ühiskonna pihta, kus inimesed ei suuda enda vigu ja probleeme tunnistada, vaid teevad kõike, et täiuslikkuse fassaadi säilitada. Ühel hetkel tuleb aga tõde päevavalgele ning kõigi senine elu pööratakse peapeale.

Vaatamata filmis valitsevatele süngetele teemadele on “Lena armastus” nii sisult kui ka visuaalselt väga nauditav film, mängides värvide ja toonidega, luues kergelt unenäolise maailma.

18.11 kell 19:00 Apollo Kino Solaris (Saal 6)

20.11 kell 16:00 Apollo Kino Solaris (Saal 5)

PILETID SIIT

Tagasi üles