Täna esilinastub "Polina": kohal on filmitegijad Valérie Müller ja maailmakuulus koreograaf Angelin Preljocaj

FOTO: PÖFF

Täna linastub kell 18.45 Apollo Kino Solarises maineka koreograafi Angelin Preljocaj ja Valérie Müller'i täispikk tantsufilm  "Polina". Kohal on ka filmitegijad Valérie Müller ja tema abikaasa, maailmakuulus koreograaf Angelin Preljocaj.

Angelin Preljocaj alustas karjääri klassikalise tantsijana. Ta tegi oma debüüdi koreograafina 1984. aastal. Paralleelselt tantsijakarjääriga on ta teinud ka filme, enamasti koos abikaasa Valérie Mülleriga. 2009. aastal sai ta "Lumivalgekese" balleti eest parima tantsu esitaja autasu. 2016. aastal valmis tal koos Valériega nende esimene täispikk mängufilm "Polina".

Angelin Preljocaj tantsulavastused on paljude erinevate truppide mängukavas üle terve maailma. Temalt tellivad originaallavastusi näiteks La Scala Milaanos, New York City Ballett ja Pariisi Opera Ballett.

Läbi oma pika karjääri on Angelin Preljocaj võitnud mitmeid mainekaid auhindu. Sealhulgas Prantsuse kultuuriministeeriumi poolt välja antav “Grand Prix National de la Danse” (1992) ning elutööauhind Samuel H. Scripps/ American Dance Festival Award (2014).

Valérie Müller alustas filmikarjääri režissööri abina. 1990. aastate keskel hakkas ta lavastama lühifilme, millest mõnes kasutas ta oma abikaasa ja kolleegi, balletitantsija Angelin Preljocaj loodud koreograafiat. Ta on lavastanud ka dokumentaalfilme ("Portrait en mouvement" (1996) ja "L’effet Casimir" (1999)) ning täispika filmi  "Le monde de Fred" (2014), millele ta kirjutas stsenaariumi koos näitleja Olivier Soleriga.

PILETID SIIT

 

 
    Tagasi üles