24. novembri huvitavamad filmipalad leiad siit

Kaader filmist "Katie jätab hüvasti".

FOTO: PÖFF

LAHUTAMATUD

Ühest Itaalia slummist pärit siiami kaksikutest õed peavad oma vanemate sunnil heledahäälselt igal pool laulma. Võrreldes ümbritsevate friikide ja omapäraste indiviididega mõjuvad õed nende taustal pigem tavaliste ja n-ö normaalsetena. Vanemad veavad tüdrukuid erinevatele kummalistele üritustele veel kummalisemale publikule esinema. See on väliselt samasuguste ja kokku ühendatud tüdrukute igapäevaelu, kes oma loomult on ometi nii erinevad. Kui üks tüdrukutest ühel ilusal päeval armub, saavad nad lisaks sellele teada ka, et tänu arenenud meditsiinile saaks neid üksteisest lahutada. See annaks tüdrukutele täiesti vaba voli oma saatuse ja tuleviku üle otsustada. Selline mõte aga kohe kindlasti ei meeldi igasugustele petturitele ja “toredatele” sugulastele, kes jääks magusast kasumist tüdrukute eraldamisel ilma. Lisaks kõigele muule joob nende isa maha ka operatsiooniks ette nähtud raha. Selles omamoodi erilises filmis teevad toreda rolli õed Angela ja Marianna Fortuna. Nii samuti on lahedalt esile toodud slummi eri elanikud, kes kõik on kunstiliselt parajalt kentsakad. Tänasel seansil on kohal ka õed Fontanad isiklikult ning filmi produtsent. Not to be missed!

PILETID SIIT

 

 

X500

Põneva nimega filmi keskmes on kolme eri noore lood suures ja avaras Ameerikas. Manilast Montreali vanaema juurde reisiv Maria avastab enda jaoks võõra keskkonna, mis nõuab harjumist ja sisse elamist. David see-eest kolib kodust välja ning läheb koos teiste sarnase saatusega noortega Mexico Citysse paremat elu otsima. Ning viimaks Alex, kes pöördub tagasi oma vanasse koju Columbias, mis on muutunud kriminaalseks ja ohtlikuks gängidega piirkonnaks. Pingeline “X500” ei hellita oma peatagelasi, vaid viskab nad justkui tundmatus kohas vette, et nad astuksid vastu oma hirmudele ning kohaneksid võõra keskkonna ja teistsuguse elulaadiga.

PILETID SIIT

 

 

RAVIDA ELAVAID

Bookeri auhinnale kandideerinud romaani “Mend the Living” põhjal vändatud filmi eri osi ühendab süda. Niikaua, kui süda lööb, on elu. Aga mis saab siis, kui see enam ei löö? Kas elu ongi läbi või jätkub see hoopis kellegi teise jaoks? Just sellised küsimused seovad “Ravida elavaid” tegelased üheks. Eduka ja tugeva kehaga noore elus on ilus hetk, nautides vabadust ja teise inimese intiimset lähedust. Seda kuni hetkeni, kui üks organ tema organismis enam ei tööta ja algab hääbumine oma perekonna silme all. See ei ole siiski täielik lõpp, vaid mõneti hoopis algus millelegi uuele. “Ravida elavaid” on film noortest, kurbusest, suurest elujõust ning siis äkilisest hääbumisest….kuni uue ja tärganud lootuseni välja.

PILETID SIIT

 

 

KATIE ÜTLEB HÜVASTI

17 aastane Katie töötab ühes väikeses dineris USA keskosas. Kodustest probleemidest ning joodikust emast hoolimata on Katie õnnelik ning alati naerusuine tütarlaps, kellesse suhtuvad hästi ka kohalikud inimesed. Lisaks suhtutakse mõistvalt ka Katie teise ametisse, milleks on prostituut. Sellega tegeleb Katie lisaraha teenimiseks, et viia ellu oma unistus kolida San Francsiscosse. Äkitselt aga muutub kogu tüdruku maailm, kui küla kohalikku autoremondi töökotta kolib noor kutt Bruno. Kinnine, tusane ja umbes 98% ajast mitte naeratav Bruno on elurõõmsa ja positiivse Katie täielik vastand ja ka ihaldusobjekt, kellesse tüdruk armub. Õrnalt metsik ja naiivselt tundeline Katie on Olivia Cooke’i poolt filigraanselt mängitud roll, keda Bruno osas toetab ka Christopher Abbott. Ühelt poolt kergelt nukker, kuid samas ka inspiratsiooni pakkuv film, mille kõrvalosadest leiab ka mitmeid Hollywoodi suurfilmides kaasa teinud näitlejaid.

Kaader filmist "Katie jätab hüvasti".

FOTO: PÖFF

PILETID SIIT

 

 

OJAD, AASAD JA KENAD NÄOD

Positiivse ellusuhtumisega tragikomöödia Egiptusest, mille peategelased Refaat ja Galal tegelevad ürituste toitlustamisega. Vendade väärtushinnangud on paigas, kuid siiski ei piisa sellest täielikult ning tuleb pingutada, et ühiskonnas laiemalt levinud ootustele vastata. Ootused on muidugi täiesti teisest puust, kui Refaat ja Galal harjunud on, näiteks: abiellumine valede inimestega, kerge trikitamine ja susserdamine, korralik võimuvõitlus ja lõpuks tsellofaani pakendatud kebab. Sellises olukorras võtavad vennad ennast siiski kokku, et oma õigused maksma panna ja avaldada tundeid naistele, keda nad päriselt armastavad. “Ojad, aasad ja kenad näod” on kergelt bollywoodilik ja lahe kahetunnine jant, milles on nii muusikat, värvikat rahvast kui ka võitlust nende vastu, kes pole kõige siiramad ning lähtuvad pigem oma alatusest ja ülbusest. Linateose autoriks on legendaarne Egiptuse filmimees Yousry Nasrallah.

FOTO: pöff.ee

PILETID SIIT

 

 

PÄHELASK

Korralik märul Indoneesiast, mille peategelane on randa uhutud amneesiaga mees, kes on hoolimata pähe lastud kuulist täitsa elus. Ainult mälu on puudulik ja nii hakkab haiglas tema eest hoolitsema noor arsti praktikant Ailin, kes paneb Moby Dickist inspireerituna leitud mehele nimeks Ishmael. Pikka tervenemist ei saa Ishmael aga nautida, kuna äsja vanglast vabanenud maffiaboss saadab kohe koledad palgamõrvarid talle kallale. Tegu on täieliku arusaamatusega, aga kui bussikaaperduse käigus võetakse pantvangi Ailin, muutub asi veriselt isiklikuks. Sellest filmist ei leia Sartre’i eksistentsialismi või muud sügavalt filosoofilist, kuid pöörast Indoneesia actionit, relvadega paugutamist ja põlevaid busse selle-eest aga täiega. Jason Statham ja Sly Stallone kiidavad kindlalt heaks!

PILETID SIIT

 

 
    Tagasi üles