Reedese, 25. novembri filmielamusi tasub otsida just nendest seanssidest

Kaader filmist "Reis isaga"

FOTO: PÖFF

JUMALATA

Trööstitu ja tõsine lugu hooldusõde Ganast, kes niisama lihtsalt varastab oma eakatelt hoolealustelt isikutunnistusi, et need siis mustal turul maha müüa. Kui aga hakkavad ilmnema selle halva skeemi tumedamad küljed, tunneb ka Gana süüd ning vajadust lunastuse järele. “Jumalata” on pessimistlik vaade Bulgaaria vaesusesse ja korruptsiooni, milles teiste hulgas mängib ka luuletaja Irene Ivanonva, kelle briljantne rollisooritus on talle toonud juba kolm auhinda.

PILETID SIIT

 

 

REIS ISAGA

Rumeenia. Aastal 1968. Kaks venda, kellest üks on salapolitsei informaator ning teine tuline dissident. Nende isa aga vajab hädasti silmade operatsiooni ning seda saab teha üksnes Ida-Saksamaal. Algab rännak, mis viib kolm meest lõpuks välja hoopiski Lääne-Saksamaale. “Reis isaga”on režissöör Ana Miruna Lazarescu esimene täispikk linateos, milles autor vaatleb ühtviisi nii poliitikat kui ka klassikalist perekonnadraamat. Kõik see on segatud toredate ja kohati absurdsete kaadritega. Siiski jääb õhku üldine küsimus: kas üldse on olemas sellist poliitilist süsteemi, mis ei tekitaks vaimseid vaenlaseid ega naeruvääristaks kõrvalseisjaid?

PILETID SIIT

 

 

NAINE, KES LÄKS ÄRA

See neljatunnine draama Filipiinidelt toob vaatajani endise kooliõpetaja Horacia, kes vabaneb pärast pikka 30 aastast kinnipidamist naiste parandusasutusest. Tema sõbranna tunnistab, et see oli tema süü, miks süüdi lavastatud Horacia sinna üldse sattus. Nagu sellest veel vähe oleks, avastab Horacia, et pärast tema vangiminekut on kohutavalt palju muutunud: tema poeg on kadunud, tütar kodust kolinud ning abikaasa surnud. Rusutud naine otsustab minna oma poega otsima, kuid siiski tunneb samal ajal ka suurt soovi kätte maksta kõige eest, mis talle ebaõiglaselt on osaks saanud. Suurepärase mustvalge kaameratöö ja filigraanse näitlejasooritusega “Naine, kes läks ära” on eelkõige Filipiinidele pühendatud film. Horacia sümboliseerib rahvast ennast, nende tahet taas jalule tõusta ja tegeleda kultuurilise ning poliitilise alasurumise tagajärgedega.

PILETID SIIT

 

 

MINA

Leila Hatami on arvukalt filmifestivalidel preemiaid võitnud naisnäitleja, kes on alati mänginud tugeva naise rolle. Tema tagasihoidlik enesekindlus ja naelutav pilk on ka “Mina” kandvaks jõuks. Soheil Beiraghi linalugu räägib ühest naisest, kes juba filmi salakavalas avastseenis peab võimudele aru andma. Tavalise muusikaõpetaja asemel on tegu kriminaaliga, kes igapäevaselt tegeleb smugeldamisega ning kannab hoolt selle eest, et iga tehing tooks kindlasti sisse ka raha. Minimalistlik ja põnev lugu Iraanist, mille kõige nauditavamaks osaks ongi just Leila Hatami rollisooritus.

PILETID SIIT

 

 

VAHEPEATUS

Muriel ja Delphine Couline’i eelmine film “17 tüdrukut” oli oma iseloomult ja visuaalilt väga nauditav. “Vahepeatus” jätkab seda rada, minnes esteetiliselt aga veelgi kaugemale. Filmi fookuses on Lähis-Ida missioonilt tagasi pöörduvate sõdurite rühma dekompressioon ühes Küprose kuurordis. Kaks naissõdurit avastavad enese kahjuks, et naistevastane vägivald on meeste seas siiani moes ning igasugused teraapiad ning psühholoogilised sessioonid aitavad pigem kaasa olukorra lõplikule ja koledale finaalile. Filmi režissöörid on oskuslikult vastanduma pannud Küprose kuurorti ja distressis sõdurid.

http://2016.poff.ee/est/filmid/260968

PILETID SIIT

 

 

TALTSUTAMATUD

Ainulaadse lähenemisega “Taltsutamatud” seob endasse mitu huvitavat süzeeliini, mis koos allasurutud kaadritega mõjuvad äärmiselt põnevalt ja omanäoliselt. Kuskil Mehhiko mägedes kukub alla meteoriit. Paralleelselt sellega on läbi ka Alejandra ja Angeli abielu, kuna naine on laste kasvatamaisest väsinud ning machost Angelile meeldib tegelikult hoopis naise vend, kellega ta tahaks veeta õhtuid kahekesi. Kohtudes üksiku Verónicaga, muutub Alejandra ja Angel elu igaveseks. Nimelt on Verónica näinud mägedes midagi (kedagi?), millest ühtviisi nii algab kui ka millega lõpeb kõik. Amat Escalante (debüütfilm “Heli”) toob läbi kriitilise pilgu vaatajani kogu Mehhiko sotsiaalsete probleemide “paremiku” ning samas loob ka ohtlikult kaasahaarava atmosfääri, mis tegelikult tundub olevat nagu täitsa meie oma sarnane. Aga ei, see ei ole seda kohe kindlasti.

PILETID SIIT

 

 

RONG BUSANISSE

Töösse mattunud pereisa. Tema armas tütreke. Moodne ja ülimalt kiire Lõuna-Korea rong. Teekond Seoulist Busani. Ja siis äkitselt kusagilt ilmuvad…zombid! Just nii võiks kokku võtta selle filmiga esimese täispika mängufilmi debüüdi teinud Sang-ho Yeoni põneva ja humoorika loo. Cannes’i filmifestivalil ülimalt populaarseks osutunud filmile on plaanis vändata juba ka järg.

PILETID SIIT

 

 

EUROOPA FILMIAKADEEMIA SHORT FILMS

Euroopa Filmiakadeemia iga-aastase lühifilmide programmi kaunilt mitmekesine valik on nomineeritud ka mitmetel festivalidel. Need on filmid, mida kindlasti peab nägema igaüks, kes hindab innovatsiooni ja filmikunsti erilisust.

Sümboolsed ohud Mis on üldse kunsti eesmärk tänapäeval? Küsimus, mis on inspireeritud vaidlusest New Yorgi Brooklyini silla tornidele tõmmatud kahe “valge Ameerika lipu” üle.

Väliuuring

See on lugu võimust, teadmistest ning süütutest peidetud mürkidest. Poolas klassiekskursioonil viibiv noor arglik õpilane peab äkitselt kasvama suureks, et varjata tõde.

Piknik

15-aastane Emir läheb koos oma sotsiaaltöötajaga poolkinnisesse parandusasutusse oma isaga piknikku pidama. Kahjuks see aga ei õnnestu, kuna nad jäävad ummikusse…

Naerata ning maailm naeratab vastu

Palestiina ühes linnaosas läbiotsimist korraldavad Iisraeli sõdurid seisavad äkitselt oma relvadega vastu hoopis majas elava perepoja kaamera vastu.

Washiongtonia

See on teine nimi Ateenale. Koht, kus inimesed langevad meeletu kuumuse tõttu masendusse. Washingtonia on palmipuu, mille südant punane põrnikas ei hävita. Tema süda on kuiv ja väike ning selline ei meeldi kellelegi.

PILETID SIIT

 

 
    Tagasi üles