Täna esilinastub "Šuša": kuidas näeb maailma Valgevene esimene riigipea?

FOTO: PÖFF

Režissöörid Lauri Lippmaa ja Aivar Valdre avavad dokumentaalfilmis “Šuša” Valgevene esimese riigipea Stanislav Šuškevitši elu ja isiksust argisemast küljest. Seeläbi on ei lahka film sealset poliitmaastikku, vaid keskendub positiivses võtmes rahvusele ühes selle kultuuri ja keelega. Kuidas elab ja millest mõtleb mees, kes algatas veerandsaja aasta eest Valgevene, Venemaa ja Ukraina vahel sõlmitud Belovežje lepped, millega saadeti laiali Nõukogude Liit?

"Kuna 25 aastat Nõukogude Liidu lagunemisest on kätte jõudmas ja PÖFF on see koht, mida me saame filmi platvormina kasutada, siis esimese hooga teeme dokumentaalfilmi just inimesest, portreeloo," sõnab režissöör Lippmaa. "Me üritasime näidata, et president on ka normaalne inimene, elab nagu me kõik, ta on väga sümpaatne ja töökas inimene ja ta on üks väheseid inimesi, keda ma tean, kes oma sõna peab alati 100 protsenti," lisab teine autor Aivar Valdre.

„Šuša“ on elujaatav lugu eelkõige inimeseks jäämisest. Tähtsal kohal filmis on ka rahvuse, keele ja kultuuri positsioon, sest valgevenelane, venelane ja ukrainlane erinevad suuresti nii mentaliteedilt, kultuurilt kui ka ühiskondlike hoiakute poolest.

PILETID SIIT

 

 
    Tagasi üles