Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Disainer Liina-Kai Raivet leidis PÖFFi vabatahtlikuna oma tütrele sõbra Ameerikast

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
FOTO: PÖFF

Uurime lähemalt, mida põnevat on pakkunud PÖFFi vabatahtlikuna töötamine disainer Liina-Kai Raivetile.

Kuidas sai Teist PÖFFi vabatahtlik?

Minu PÖFFiga seotud sõbrad olid aastaid sotsiaalmeedias jaganud üleskutset vabatahtlikuks tulla. See tundus midagi erakordselt lahedat ja tasuta kinos käimise võimalus ahvatles samuti. Neli aastat tagasi andsin lõpuks oma sõrme ja usun, et need paar nädalat novembris mööduvad veel aastaid samasuguses rütmis.

Pakkusin end külaliste autojuhiks, sest sõidan autoga igapäevaselt ja tunnen linna väga hästi. Ma ei kahetse oma valikut ja ei kavatse hetkel ka seda ametit vahetada.

Milline on eredaim mälestus Teie senises vabatahtliku töös?

Eks need eredamad hetked on ikka seotud vestlustega, mis juhtuvad, kui sõidad punktist A punkti B. Jututeemad lihtsalt rulluvad üksteise järel lahti ning kui lõpuks sihtpunkti jõuad, siis tunnevad mõlemad, et on kogemuse võrra rikkamad. Juhtub ka, et autos pooleli jäänud vestlusi saab jätkata mõne linastuse eel, hotelli lobby’s või mõnel PÖFFi peol kohtudes.

Klassikaliselt algavad jutud sellest, kuidas reis läks, kuidas ilm on ja siis teadmata suunas alates filmidest, kommetest, usust, haridussüsteemist, arhitektuurist, kingadest, lastekodusüsteemist, kust perele ägedaid Eestiga seotud kinke osta, reisimisest, poliitikast, elust jne.

Sel aastal oli üks huvitavamaid vestlusi ühe Iisraeli produtsendiga, kellega sai istutud poolteist tundi ummikus. Sain palju rohkem teada Iisraeli ja sealse eluolu kohta ja tema omakorda siinsest elust aimdust. Käisin ka nende filmi vaatamas, mida võibolla ise poleks osanud välja valida. Oli väga liigutav kogemus.

Ühe samalaadse vestluse tagajärjel on näiteks mu tütrel juba neljandat aastat USAs kirjasõber, kes juba teist korda produtsendist isaga kaasa tuli. Tüdrukud käisid ka koos kinos ning vabal päeval Eestimaa loodust nautimas ja ratsutamas.

Millist kahte huvitavamat omadust tooksite oma töö puhul välja ja miks?

Huvitav on omada kolleege. Ma igapäevaselt toimetan pere optikasalongi ja oma disainibürooga suhteliselt üksinda, nii et kaks nädalat aastas on väga mõnus omada selliseid fantastilisi kolleege. Eks see koostöö tegemine on natuke nagu mugavustsoonist välja astumine ka, seega harjutan kahe nädala kaupa aastas edasi. Mine tea, äkki mingi hetk jääb sellest väheks. Iseenesest on lihtsalt tore olla viks ja viisakas, täpne ning asjalik!

Tagasi üles