T-särgi sõda brittide moodi

FOTO: PÖFF

18.-23. novembril aset leidev PÖFFi Moekino viib sel aastal kinopubliku humoorikale rännakule brittide juurde ning toob ekraanile filmi "Kuningas Cnut" rahvusvahelise esilinastuse, mis pakub mõnusa annuse naeru ja annab aimu sellest, kui kahepalgeline võib olla moemaailm.

„Kuningas Cnut“ on enneolematult humoorikas lugu T-särgi paroodiast, millest sai ootamatult pea 4 miljoni euro suurune autoriõiguste vaidlus moegigandi French Connectioni ja Briti koomiku Dave Griffithsi vahel. Filmi keskmes on French Connectioni vastuoluline logo „FCUK“, mis inspireeris Dave Griffithsit sedavõrd, et ta otsustas luua humoorikad särgid loosungiga „CNUT“. Ainus, kellele särgid aga nalja ei valmistanud, oli French Connection, kes pöördus autoriõiguste kaitsmiseks kohtusse. Lugu võttis aga ootamatu pöörde, kui selgus, et French Connection on ise suurfirmade logosid lugematutel kordadel illegaalselt kopeerinud, andes koomikule võimaluse alustada rahvusvahelise moegigandi vastu pikaajalist sõda ning kaasates võitlusesse ka terve nimekirja teisi rahvusvahelisi suurfirmasid.

Tegemist on tõeliselt vaimuka dokumentaaliga, mis toob ekraanile nii moemaailma kahepalgelisuse ja valdkonda valitsevad paradoksid kui ka brittide suurepärase huumorisoone.

Filmi 18. ja 19. novembri seansid juhatab sisse koomik ise ning ühes temaga ka režisöör Evandro Rosolen. Film linastub Tallinnas vaid kaks ning Tartus ühe korra.

Kinopiletid:

Tagasi üles