Ainulaadne õhtu ERSO hooajas – “Regulaarne kriis” põimib kokku majanduse ja muusika

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

FOTO: Peeter Langovits

Kuula artiklit

Reedel, 1. detsembril algusega kell 19.00 esitab Eesti Riiklik Sümfooniaorkester Estonia kontserdisaalis "Regulaarse kriisi", mida dirigeerib Kristjan Järvi. Kontsert on osa TULEVIKUMUUSIKA sarjast, mida esitleb Nelja Energia.

Video- ja performance’i-kunstnik Marina Landia multimeediakantaadi ettekandel on ühendatud videoprojektsioonid ja Eesti Riiklik Sümfooniaorkester. Dirigent Kristjan Järvi. Kõlab Louis Andriesseni, Bryce Dessneri, Jonny Greenwoodi, Gediminas Gelgotase ja Kristjan Järvi muusika.

Videomaterjal on kokku pandud intervjuudest maailma tööstuse ja rahanduse valdkonna võtmefiguuridega. Sõna saavad Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni peasekretär José Ángel Gurría, Saksa autotootja Daimleri nõukogu esimees Manfred Bischoff ja meediaärimeesSteve Forbes.

Regular Crisis peegeldab maailma majanduse mõjukaimate tegelaste n-ö vaimset seisundit, uurides nende väärtushinnanguid, filosoofiaid ja mõtteviise. Elava muusikaga oskuslikult esile toodud pingeseisundid loovad hämmastavaid efekte, pakkudes üsna ebatavalise vaatenurga maailma majanduse hetkeseisule ja perspektiivile, millise suuna see võib võtta edaspidi.

Kontsert algab majandusteemalise paneeldiskussiooniga, kus mõtteid vahetavad Europarlamendi liige Kaja Kallas, Ventura Group’i tegevjuht Mo El Husseiny ning filmi “Regular Crisis” režissöör Marina Landia. Ingliskeelset vestlust modereerib Postimehe peatoimetaja Lauri Hussar.

    Tagasi üles