Põhivõistlusprogrammi pääsenud õudusfilm, mis juurib lahti sallimatust

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

FOTO: PÖFF

Kuula artiklit

See ei ole ainult õudusfilm, klassikaline slasher John Carpenteri või Wes Craveni vaimus. See on midagi palju enamat. Zhanr kui selline on siin vahend filmi ideelise tausta avamiseks ja laiendamiseks.

1970ndate alguses saabub Iisraeli oma juudi juuri avastama nooruke Rachel. Temast saab kibbutzi vabatahtlik. Paraku selgub õige pea, et teda ei võetagi vastu kui kauaoodatud sugulast ja Yom Kippuri ehk lepituspäeva eelõhtul juhtub midagi sellist, mis annab sellele Iisraeli kõige tähtsamale pühale hoopis teise tähenduse… 

Iisraeli lavastaja Eitan Gafny kasutab leidlikult populaarset meelelahutuslikku žanri koos kõigi selle stampidega, et öelda midagi väga olulist oma riigi ühiskonna ja selles valitseva sallimatuse, ksenofoobia kohta. Seda juhtub väga harva. 

Tugeva sotsiaalkriitilise alltekstiga film osutab sügavatele haavadele ja vastuoludele juudiriigi rahva teadvuses. Sellesama rahva teadvuses, keda on ikka ja jälle rõhutud ning kes pole leidnud oma posttraumaatilisele stressile muud ravi, kui vastata samaga – vägivallaga. 

Kinopiletid: 

    Tagasi üles