Täna PÖFFil: "Metsikus" lahkab lõikava aususega radikaliseerumise tagamaid

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

FOTO: PÖFF

Kuula artiklit

Brüsselit peetakse radikaalse islami Mekaks Euroopas. Belgia on maa, kust Iraaki ja Süüriasse on siirdunud hinnanguliselt umbes 500 usuvõitlejat – rahvaarvuga võrreldes rohkem kui ühestki teisest Euroopa Liidu riigist. Enamik neist on pärit Brüsselist

Seda enam on hinnatav ühe alles debütandist režissööri pöördumine selle äärmiselt aktuaalse ja samas nõudliku teema poole. Belgia lavastaja Guérin van de Vorsti film jälgib, kuidas äsja vanglast vabanenud Ben otsib oma kohta ühiskonnas, mis ei taha teda omaks võtta. Ebaõiglustunne aina süveneb, kui tal ei lubata kohtuda oma 10-aastase pojaga – ainsa inimesega, kes Beni veel elu küljes kinni hoiab. Nii ei ole ka ime, et ta üsna pea islamistliku jutlustaja mõju alla satub ja radikaliseerumise suunas liigub.

Õnnestunud draama näitab üle pakkumata, psühholoogiliselt täpselt, kuidas radikaliseerumine võib inimlikus plaanis aset leida ja mis põhjused selleni viivad. Aga see on ka liigutav lugu isa ja poja taaslähenemisest pärast pikka lahusolekut, osutades, kuidas emotsionaalne side lähedastega võib mõjutada ka kõige lootusetumaid protsesse. Meeldejääva osatäitmise oma kuhjuva frustratsiooniga võitleva Beni rollis teeb Prantsuse kinoekraanide tõusev täht Vincent Rottiers, keda siinne publik peaks mäletama filmidest „Dheepan” ja „Renoir”. Nii tema kui ka Guérin van de Vorstiga tahaks kohtuda ka edaspidi.

Kinopiletid: 

    Tagasi üles