Täna PÖFFil: kaasaegse Saksamaa kinokunsti tähtteos, mis viib autobiograafilise pihtimusena otse Berliini tuiksoonde

FOTO: PÖFF

Kuula artiklit

Axolotl Overkill

Axolotl Overkill

Märksõna: Noored

Sünopsis

Režissöör

Kirjanikust režissöör Helene Hegemann toob ekraanile oma autobiograafilise debüütromaani „Axolotl Roadkill“ järgi mugandatud filmi, mis iseloomustab ajastutruult tänapäeva Berliini. Tulemuseks on õelalt lõbus, kuid samas õrn ja tundlik linateos.

Tõeline ajastu märk: nihilistliku pealispinna alt tuleb kuuldavale nii kurb kui ka ohjeldamatult energiline filmitegija hääl.

16-aastane tüdruk Mifti (Jasna Fritzi Bauer), kes näeb välja nagu 12 ja käitub nagu 30, elab pärast ema surma oma poolõdedega Berliinis ühiskorteris. Tüdruku isa huvitub rohkem karjäärist ja kunstist kui inimestest, tüdruku kooliskäimisele ei panda samuti eriti suurt rõhku. Olulisemad on peod, narkootikumid ja armuseiklused. Mifti on metsik ja kurb, kuid samas mõistlik ja armunud. Täiskasvanud, keda ta kohtab, on meeleheitel kas maailma allakäigu pärast või selle pärast, mida välja minnes selga panna.

Ka Mifti peab ilmarattal keereldes mingil viisil täiskasvanuks saama. Karismaatiline Jasna Fritzi Bauer naelutab vaataja hiilgava osatäitmisega ekraani ette.

„Axolotl Overkill“ on kahtlemata üks aasta olulisemaid Saksa filme ning režissöör Helene Hegemann täidab selle linateosega kindlasti talle pandud ootused. Ta sündis 1992. aastal, hakkas 13-aastaselt kirjutama, avaldas 15-aastaselt oma esimese teatritüki ning kirjutas 18-aastaselt oma vastuolulise romaani, mis pälvis suure tunnustuse.

Kinopiletid: 

    Tagasi üles