Eesti film näitab Venemaa poliitilist reaalsust

FOTO: PÖFF

Täna on veel viimane võimalus näha tähelepanuväärset filmi Oleg Sentsovist – Ukraina kineastist, kelle Venemaa okupeeritud Krimmis vangistas ja 20 aastaks türmi pistis.

„Protsess: Venemaa riik Oleg Sentsovi vastu” on poliitiline dokumentaalfilm, mis näitab Sentsovi kohtuprotsessi absurdsust, olles ühtlasi tänapäeva Venemaa ühiskonnas aset leidvate protsesside hirmuäratav peegeldus.

„Mõnikord on raske jääda lihtsalt kõrvaltvaatajaks. Filmi idee kasvas välja minu enda nõrkusest, võimetusest muuta sünget tulevikku, mis ootab ees Oleg Sentsovi – meest, kes ei tahtnud muud kui elada vabal maal ja teha filme. Venemaa olukord muudab üha keerulisemaks poliitikat vältida. Mitte miski ei garanteeri, et meist kõigist sõltumata ametist ei saa ühel heal päeval selle süsteemi ohvrid,” on öelnud filmi režissöör Askold Kurov.

Tähele tasuks panna sedagi, et tänavusel Berliini festivalil esilinastunud ja pärast seda kümnetel festivalidel linastunud filmi on tootnud Eesti produtsent Max Tuula.

Sentsovi vabastamise eest on välja astunud ka Euroopa filmiakadeemia, kelle aktsioon „Vabastage Oleg Sentsov” on kogunud mitu tuhat kineastide toetusallkirja. Sellega on ühinenud ka Venemaa Kinoliit eesotsas Andrei Zvjagintsevi ja Vitali Manskiga.

Lähemalt vaata siit.

„Protsess: Venemaa riik Oleg Sentsovi vastu” on kavas täna kell 19.30 Tallinna kinos Artis

Tagasi üles