10 põnevat fakti PÖFFi avatseremoonia meistriteosest “Ärkamine”

FOTO: PÖFF

Tänavune PÖFF on toonud Eestisse tõelise aarde — dokumentaalfilmi “Ärkamine”, mis kutsub avastama meid ümbritsevat maailma täiesti uue pilgu läbi. “Ärkamise” maailm avaneb vaataja ees läbi innovaatiliste kaameralahenduste, et luua haarav visuaalne ruum mõtiskemaks elu ja selle vormide üle, mis pendeldavad üha drastilisemalt looduse ja tehisliku vahel. Järgnevalt saab avastada põnevaid fakte selle kõrgelennulise ja laiahaardelise linateose kohta.

1. “Ärkamist” filmiti koguni kuue aasta jooksul ning 35 erinevas riigis.

2. “Ärkamise” võlumaailma pääsesid ka kaadrid Eesti loodusest.

3. “Ärkamise” režissöör Tom Lowe pärjati filmi loomise ajal Greenwichi Kuningliku Observatooriumi poolt tiitliga Aasta Astronoomiafotograaf.

4. Lowe’i eesmärgiks oli teha film, mis suudaks visuaalselt rinda pista selliste kassahittidega nagu “Tasujad/Avangers” või “Tähtede sõda/Star Wars”, olles siiski loodud vaid kaamerate abil ning ilma eriefektideta.

FOTO: PÖFF

5. “Ärkamine” on narreeritud maailmakuulsa näitleja Liv Tyleri poolt, kes sai tuntuks filmides “Armageddon/Armageddon” ja “Sõrmuste isand/Lord of the Rings”.

6. “Ärkamise” tegevprodutsendiks on legendaarne Terrence Malick, kes võitis rahvusvahelise tuntuse eeskätt filmiga “Elupuu/The Tree of Life”. Režissöör Lowe on varasemalt Malicki projektides operaatorina töötanud, millest üheks on “Karikate rüütel/Knight of Cups”.

7. “Ärkamise” helilooja Joseph Trapanese’i karjäär sai alguse koostööst Daft Punkiga, kellega ühiselt loodi filmimuusika legendaarsele sci-fi’le “Tron: Pärand/Tron: Legacy”

8. “Ärkamise” loomisel on kasutatud kinomaastikul seninägematut lahendust filmides helikopterist time-lapse kaadreid.

9. Lisaks on “Ärkamise” tegemisel teiste seas kasutatud ka liikumis-kontrollipõhist kaameratehnikat, mis loodi robotite abil.

10. “Ärkamise” maailma esilinastus toimub Eestis 22. PÖFFi avatseremoonial, kus on võimalik kõikidel huvilistel ka ise osaleda. Piletid üritusele asuvad siin.

FOTO: PÖFF

Tagasi üles