Ivo Linna «Kollase allveelaeva» Eesti esilinastusest: «See oli sõõm värsket õhku!»
Videointervjuu

FOTO: PÖFF Shorts

Teisipäeval, 21. novembril linastub PÖFF Shortsi kavas legendaarne muusikafilm «Kollane allveelaev» (1968). Animaprogrammi juht Priit Tender usutles sel puhul Eesti suurimat The Beatlesi fänni Ivo Linnat, kes käis ka filmi 1975. aasta esilinastusel kinos Kosmos:

Priit Tender muljetab ise «Kollasest allveelaevast» järgnevalt:

Nägin «Kollast allveelaeva» esmakordselt sel kevadel Lissabonis, Monstra animafestivalil. Saalis oli ligemale 300 inimest, ligi pooled neist lapsed ja ülejäänud pigem hallipäised kinokülastajad. Filmi juhatas sisse tuntud hollandi animarežissöör Paul Driessen, kes on praeguse seisuga ainus elusolev «Kollase allveelaeva» animaator. Paul väitis, et töö ajal nad uimasteid ei tarbinud, küll aga kulus ohtralt veini ja õlut. Filmil olevat olnud ka stsenaarium, mida üritati võimaluse korral järgida.
 
«Allveelaeva» seanss Portugalis pakkus võimsa elamuse ja pani kogu saali lõputiitrite ajal kaasa laulma. Biitlite maagia ei ole ajas tuhmunud, «Lucy In The Sky With Diamonds» viib meie meele ka tänapäeval taeva piirile.
 
Film tähistab sel aastal oma 50. aasta juubelit ning on selleks puhuks värskelt taastatud ja digitaliseeritud. Ka Eesti Vabariik tähistab sel aastal juubelit ning lihtne matemaatiline tehe tõestab, et Eestu Vabariik võrdub tegelikult kahe «Kollase allveelaevaga».

NB! «Kollase allveelaeva» seansile pääseb mõne teise PÖFF Shortsi seansi pileti ettenäitamisel tasuta. Pileti puudumisel on võimalus teha kohapeal annetus. 

Tagasi üles