Just Film soovitab: «303»

FOTO: Just Film

Lisaks personaalsetele muredele saab Jule negatiivseid uudiseid ka oma ülikoolist, mille peale otsustab ta aja mõneks ajaks maha võtta ja oma Portugalis resideeruvale poiss-sõbrale külla sõita, et murekoormat veidi jagada.

Enam-vähem samamoodi algab ka Jule eakaaslase Jan’i suvi. Selle vahega, et Jan soovib jõuda Põhja-Hispaaniasse, et lõpuks kohtuda oma pärisisaga. Saatuse keerdkäigud teevad sarnases eluetapis olevate noortega oma töö ning nii leiabki Jan end Jule Mercedese uunikum-karavanist 303 läbi Lääne-Euroopa paarutamas.

Pikk autosõit hakkab aga noortest välja kiskuma neis peituvaid filosoofe ja peagi avastatakse, et mõtte- ja jutuainest neil puudu ei tule. Paraku avastavad nad ka, et nende vaated on täielikult vastupidised ja peale põgusat peatumist enesetapu-teemal lähevad noorte teed mõneks ajaks lahku. Saatus siukest asja pikalt ei luba ja õige pea on Jan jälle Jule maanteeristleja pardal.

Esimesest ehmatusest üle saanud, avavad noored end nüüd üksteisele kannatlikumalt ja avatuma meelega ning vaheldumisi ilusate maastikuvaadetega võetakse lahata tänapäeva Euroopa noorte mõttemaailma ja muresid. Muuhulgas leiavad oma koha kapitalism, loodusseadused, inimloomus, maailma juhtivad korporatsioonid ja see 1%, kellele praegune maailm tegelikult kuulub, klassikaline peremudel, paarisuhe, traditsiooniline abielu ja monogaamia ning alkohol ja narkootikumid kui inimeste peamised (üle)mõtlemise välja lülitamise vahendid.

Mõlemal noorel on veenvaid argumente nii ühes kui teises suunas ning üheskoos leitakse nii kompromisse kui korralikke reforme vajavaid tõekspidamisi. Kui nüüd juurde lisada ilus rännak läbi Saksamaa, Belgia, Prantsusmaa, Hispaania ja Portugali, siis kokku saab korraliku koosluse nii silma- kui mõtteilust.

Piletilevi

Tagasi üles