Muusikat, kunsti ja tantsu täis biograafiafilmid PÖFFil

FOTO: PÖFF

PÖFF laotab aupaklikult kinolinale järgmiste ikooniliste kultuuritegelaste elulood, et ammutada inspiratsiooni, õppida ja lihtsalt silmaringi avardavalt nautida ning imetleda.

Igaviku väravas

Vincent van Goghi traagilise surma salapärased tagamaad ja mitte nii laialt levinud teooriad. Julian Schnabel üllatab vaatajat senikuulmata intrigeerivate faktide, oletuslike tõlgenduste, nutikalt üles ehitatud monoloogide, täiuslikult restaureeritud maalide, muusikaliste vahepalade ja imeliste cameo-rollidega, kuid keeldub paigutamast seda lummavalt tõepärast filmi traditsiooniliste eluloofilmide sekka. Veneetsia filmifestivalil parima näitleja auhinna võitnud Willem Dafoe äratab vääritimõistetud geeniuse meisterlikult ellu Oscari väärilises esituses. 

Kaks Fridat                  

Originaalne vaatenurk maailmakuulsa kunstniku Frida Kahlo viimastele eluaastatele, esitatud tema hooldusõe ja sõbranna Judith Ferreto silmade kaudu. Naine, kes pühendab kunstnikule oma elu ja kes elab pärast kunstniku surma ainult oma mälestustega, kus segunevad minevik ja olevik, tegelikkus ja fantaasia. Maagilis-realistlik film, mille peaosas María de Medeiros. Jah, seesama, kes mängis „Pulp Fictionis«. 

Yuli

Kuubalane Carlos Acosta oli esimene mustanahaline balletitantsija, kes esitas Londoni Kuninglikus Balletiteatris Romeot. Filmis kehastab legendaarne tantsija iseennast. Mitmekihilise eluloofilmina toob „Yuli» vaatajani muinasjutulise eduloo, eksiilis elamise raskused, eneseleidmise käänulise tee. Tegu on liigutava draamaga, mille sügavus ulatub balletimaailmast märksa kaugemale. 

Matangi/Maya/M.I.A

Vahetu portreedokumentaal maailmakuulsast muusikust ja moeikoonist M.I.A-st toob ekraanile ühe uskumatu teekonna pagulaslapsest popstaarini ja annab ülevaate tema isiklikust sõjast muusikatööstuse ja peavoolumeediaga.

Pirosmani                                                                                                                         

Lugu iseõppinud Gruusia kunstnikust Niko Pirosmanišvilist, kes saabub pealinna Thbilississe, et seal poepidamisega kätt proovida. Paraku ei saa temast head kaupmeest, aga ta käib maalimas linna kohvikutes, teadmata, kui palju tema tööd tegelikult väärt on – miljoneid! Üks kõigi aegade paremaid Gruusia filme. 

FOTO: PÖFF

Tagasi üles