PÖFF soovitab: teisipäeva hõrgumad filmipalad

Kaader filmist "Maailm on sinu"

FOTO: PÖFF

Kui te pole veel otsustanud, millist filmi täna vaatama minna ja sõber ka ei aita, tuleb appi PÖFF. Siin on meie soovitused, hoolega kaalutud. 

Maailm kuulub sulle

François on tuhvlialune nii kohalike gangsterite hulgas kui ka – mis veel hullem – oma armsa ema kodus. Dany on patoloogiline kriminaal ja kuidas sa siis sellisega elad, eriti kui viimane nagu muuseas sinu elu säästud maha mängib ja teatab, et see on tasu poisi üleskasvatamise eest? Koos oma sõbra Henriga püüab François teha veel ühe viimase otsa, et seejärel puhtalt lehelt alustada. Tegu võib olla aasta kõige ägedama krimikomöödiaga!

Talvised kärbsed

Mára on rahutu teismeline kutt, kes on otsustanud kodunt põgeneda ja paarutab nüüd tuuri pandud Audi roolis põnevate seikluste otsinguil mööda talvise Tšehhimaa avarusi. Tee pealt korjab ta üles veel ühe omasuguse ja nii saab alguse kahe alaealise lindprii sekeldusrikas teekond. Ehedate osatäitmistega ulja noortekomöödia on Tšehhi esitanud mitteingliskeelse filmi Oscarile.

Pärl

Rahvusvahelised võistlused naiste kulturismis, 48 tundi enne finaali. Lea Pearl osaleb esimest korda Miss Heaveni konkursil. Selja taga on aastatepikkune ränk töö. Tema treener Al, kunagine kulturismistaar, jälgib naist kiivalt ja loodab salakesi, et tänu Pearlile õnnestub ka temal taas eesliinile pääseda. Kuid mõni tund enne finaali kangastuvad Lea silme ees mineviku varjud. Elsa Amiel ei pruugi olla esimene režissöör, kes vaatleb suurel ekraanil võimusuhteid läbi lihasmängu, kuid ta teeb seda ainulaadse naiselikkusega ja harukordselt täpselt kujundeid tunnetades. 

Ära unusta hingata

Islandi elu kahe naise pilgu kaudu. Lára on endisest narkosõltlasest üksikema. Adja asüülitaotleja, kes püüab pääseda oma tütre juurde Kanadasse. Omal moel on mõlemad põgenikud, ent ka emalõvid, kes võitlevad oma laste eest. Islandi lõputud tühjad väljad, kõrvus vilisev tuul ja olustiku kalkus rõhutavad naiste eludes toimuvat. Ent vastukaaluks käänulistele eluteedele pakub linateos ka hingesoojendavat lähedust, julgust teineteise eest seista. Sundance’i filmifestivali lavastajapreemia. 

Surmamõrsjad

Üheksa naist, üheksa lugu. Ainus neid ühendav nimetaja on see, et nad kõik on kohtu poolt surma mõistetud. Vaataja peab endale aeg-ajalt meelde tuletama, et ekraanil on näitlejad. Autorid on saavutanud kõhedust tekitava dokumentaalsuse, kujutades nende viimaseid nädalaid, päevi ja tunde enne hukkamisotsuse täideviimist. Film, mis jääb kauaks meelde.

Maailma süda

Lugu mehest, kes saab paremini läbi loomade kui inimestega. Veterinaar Jegor töötab kaugel provintsis asuvaa jahikoerte harjutuskeskuses. Ta on katkestanud suhted sugulastega, tema peamisteks kaaslasteks on koerad ja metsloomad, eluasemeks tagasihoidlik abihoone. Venemaa rahvusliku filmifestivali Kinotaurus parim film.

Tagasi üles