Uus Eesti film «Hölma all» võtab inimsuhted luubi alla

FOTO: PÖFF

Filmi režissöör Siim Tamm on Hiiumaalt pärit lavastaja, kes on suurema osa oma elust reisinud ja otsinud võimalusi, kuidas kommunikeeruda läbi «elavate piltide». Hetkel elab lavastaja vaheldumisi nii Eestis kui ka Londonis, kus tal valmib järgmine filmiprojekt. «Hölma all» on tema esimene film.

Lumises ja üksildases paigas keset eesti metsa elab Marti (Erki Laur) oma rutiinset elu. Teda painavad minevikus tehtud halvad otsused, mistõttu ta on inimestest võõrdunud ja temas pole eluvaimu. Tema sõber, kohalik poepidaja Kalev (Andres Lepik), üritab Martit veenda minevikust lahti laskma ja eluga edasi minema. Ühe ootamatu sündmuse ja Kalevi pealekäimise tõttu ootabki Martit ühel hetkel ees uus algus.

Pärast tavapärast poeskäiku leiab Marti oma ukselävelt noore naise Irene (Jaanika Arum). Ehkki Marti on algul umbusklik, kutsub ta naise majja teed jooma, kuid taipab õige pea, et Irene ei ole see, keda väidab end olevat. Mineviku ja oleviku vahel heitlev Marti avastab, et ta on omadega ummikus. Samal ajal märkab Kalev oma poe ees kaht meest, kellel on ilmselgelt kurjad kavatsused.

Teda ähvardavast plaanist teada saanud, peab Marti otsustama – kas sõlmida iseendaga rahu või kannatada tagajärgede all.

Osatäitjad: Jaanika Arum, Erki Laur, Andres Lepik, Pääru Oja, Rasmus Kaljujärv

Piletilevi

Tagasi üles