Täna PÖFFil: «Vaga jõgi» kulgeb läbi abielukriisi, milles valitseb põud

FOTO: PÖFF

Läti talvistel maastikel üles võetud «Vaga jõgi» suundub ühe paarisuhte kriisi. Kirjeldatuna enamjaolt naiselikust aspektist ning tõmmates paralleele seksuaalse külmuse ja ümbritseva pakaselise atmosfääri vahel, kombib film metafüüsilisi piire. Režissöör laenab elemente nii kristlusest kui ka Kreeka mütoloogiast, pakkudes ootamatut pilguheitu mõistuspärase ja vaimse maailma omavahelisele lahingule.

Kreeklastest abielupaar on hiljuti kolinud elama väikesesse Siberi tööstuslinna. Uue eluga kohanemine on aga pikk ja keeruline protsess, eriti Annale, sest Petros on enamjaolt tööga hõivatud. Sellest tekkivad lahkhelid viivad paratamatult abikaasade teineteisest võõrdumiseni, pingete kuhjumisele aitab kaasa ka suguelu täielik puudumine. Aeglases tempos kulgev mandumine saab sisse uue hoo, kui üks ootamatu vahejuhtum paari omavahelised suhted tõsiselt proovile paneb. Usalduse ja umbusu vahel balansseerides hakkavad arenema painavad kahtlused.

Terava ja sürrealistliku visuaalse jutuvestmisoskuse poolest tuntud ja kogemustega Kreeka filmitegija Angelos Frantzis on lavastanud kokku viis täispikka mängufilmi. Jäädes truuks kaasaegse fantaasia elementidele, mis on tema tööle iseloomulikud, toob Frantzis nüüd publiku ette filmi «Vaga jõgi».

Piletilevi

Tagasi üles