Täna PÖFFil: sisusügav draama kahe lapsevanema leinast «Kuni me kukume»

FOTO: PÖFF

Kuidas elada, kui küsimustele ei ole vastuseid? Vastuste otsija jookseb tundmatusse, kobab pimeduses ja haarab kinni igast lootusekiirest. Aga kuidas elada, kui lootust ei anta? 

«Kuni me kukume» tegevus toimub päikeselistel Kanaaridel, kuhu kunagisel noorpaaril on soetatud sinise sillerdava ookeani kaldale ajaloohõnguline kodu, et põgeneda sinna koos poja Lucasega Põhjamaa pimedate talvede eest. Seekord on Louise ja Adam (tuntud taani näitlejad Lisa Carlehed ja Dar Salim) pöördunud tagasi pärast pikka eemalolekut, kuid ilma Lucaseta. Kohalik politsei nõuab neilt võimatut. 

Film «Kuni me kukume» on režissöör Samanou Acheche Sahlstrømi teine täispikk mängufilm, järgne­des 2015. aasta jõulisele debüüdile «Sinu käte vahel», mis äratas kohest rahvusvahelist tähelepanu. Sahlstrømi käsitletavateks teemadeks on ei midagi vähemat ega rohkemat kui elu ja surma küsimused ning seda kõige põletavamas vormis. Sahlstrømi käsitlus vanemate leinast kaotatud paradii­sis on ülimalt empaatiline ja detailne ning vaatajat täielikult kaasa haarav.

Piletilevi

Tagasi üles