Täna PÖFFil: «Külaline» haarab ka kõige nõudlikuma vaataja oma peenekoelisse thrillerisse

FOTO: PÖFF

Vähe on tänapäeval filme, mille süžeelised pöörded suudaksid kõikenäinud vaatajat tõeliselt üllatada. Siin on neid koguni mitu, sestap ei saa me selle erakordse linateose sisust paljastada rohkem kui seda, et tütar toob koju sümpaatse peigmehe, keda tahab oma vanematele tutvustada.

Ja et külalise ja tüdruku õpetlasest isa vahel areneb välja äärmiselt huvitav vestlus islami üle. Küll võime öelda, et ennast intellektuaalse draamana välja pakkuvast koomiliste elementidega filmist saab lõpuks tõeline thriller, mida tõenäoliselt kadestaks isegi Roman Polanski. 

Aja-, koha- ja tegevusühtsust järgiva teose õnnestumises on erakordselt suur roll näitlejatel. Siit leiame suurepärased osatäitmised Egiptuse staaridelt, ennekõike joviaalset, end aeg-ajalt tagatuppa Real Madridi ja Barcelona jalgpallimängu vaatama valetavat õpetlast mängivalt Khaled Elsawylt ja külaliseks kehastunud Ahmed Malekilt. Viimane peaks PÖFFi sõpradele meenuma filmist «Šeik Jackson», mille Egiptus esitas mullu ka mitteingliskeelse filmi Oscarile. 

«Külalisega» võib järgmisel aastal minna samamoodi. Ja me ei imestaks, kui see jõuaks veelgi kaugemale.

Piletilevi

Tagasi üles