Täna PÖFFil: «Ameerika impeeriumi languses» jääb teele kuritegevus, leitud raha kui lotovõit ning pimestav eksorttüdruk

FOTO: PÖFF

Pierre-Paul on 36-aastane doktorikraadiga mees. Tööjõuturu jaoks üle-kvalifitseerituna teenib ta leiba lihtsa kullerina.

Sõites järjekordset saadetist viima, satub ta peale röövimisele. Tulistamised, laibad ja kaks suurt kotitäit raha – aususe ja kiusatuse vahel heideldes võidab ahvatlus. Internetiajastu noore ja terve mehena läheb ta vastavatele lehekülgedele, et leida endale tüdruk üheks ööks. Nii tutvub ta Camille’i, lihtsast perest pärit tippeskordiga. Selgub ka raha tegelik omanik ja väljavaated pole kuigi head – Pierre-Paul satub kahe kuritegeliku grupeeringu ja politsei piiramisrõngasse. Tal on vaja abilisi, kes oskaksid selle rahaga midagi peale hakata…

Kuuekümnendad on mõiste. Just siis proovisid noored inimesed oma mõtete ja tegudega muuta maailma, teiste hulgas Denys Arcand, kes alustas siis oma filmikarjääri. Aastatega äng ja tung vaibus, protestivaim asendus mugan-dumisega. Täna on Denys 77-aastane ja tema filmograafia on muljetavaldav – tal on ette näidata Oscar ning Cannes’i ja veel enam kui 40 festivali auhinnad. Erinevalt paljudest põlvkonnakaaslastest pole lavastaja kaotanud tänaseni oma teravat ühiskonnakriitilist meelt, seda ka oma värskeimas filmis, mille läbiv mõte on, et raha on meie uus Jumal.

Piletilevi

FOTO: PÖFF

Tagasi üles